فیزیوتراپی دراصفهان

آرتروز گردن

آرتروز يا استئوآرتريت شايعترين عارضه­ي مفصلي در دنياست. اين عارضه كه در ستون فقرات، بخصوص در ناحيه­ي گردن، به علت تحرك زياد مهره­ اي، شيوع بالايي دارد. بر اساس يافته­هاي راديولوژيك، 90 % زنان بالاي 55 سال و 90 % مردان بالاي 50 سال، داراي شواهد آرتروز ستون فقرات گردني هستند. آرتروز مفاصل گردنی بیشتر در مهره­هاي بالايي گردن شايع است. آسيب اين مفاصل گاهي با اختلالات كپسولي و ليگاماني همراه است. استئوفيت­هاي (زوائد استخوانی اضافی) اين مفاصل نيز ممكن است ريشه عصبي را تحريك كنند يا به شبكه عصبي اطراف شريان مهره­اي فشار وارد كرده و منجر به علائم تحريك اين شبكه عصبي شوند.

آرتروز گردني معمولاً بي سروصدا است، گاهي به صورت محدود شدن حركت بدون درد در حين كارهاي روزانه مثلاً نگاه كردن به عقب در هنگام رانندگي خودنمايي مي كند و گاهي سندرم هاي دردناك مختلفي ايجاد مي­كند. این بیماری یکی از دلایل اصلی نقص عملکردی بوده و تاثیر به سزایی روی زندگی افراد شامل: تحرک، استثقلال و فعالیت­های روزمره گذاشته و منجر به محدود شدن فعالیت تفریحی، ورزشی، شغلی می­گردد و همچنین می­تواند منجر به بروز وابستگی در حین انجام فعالیت­های روزمره و اختلال عملکرد از جمله تعادل این بیماران شود. فیزیوتراپی دراصفهان

علت آرتروز گردن

 • عوامل ژنتیکی و ارثی
 • سابقه آسیب‌دیدگی، جراحت یا مصدومیت در ناحیه گردن مثل شکسنگی یا درفتگی در این ناحیه
 • پیری و افزایش سن
 • عوامل روانی مثل اضطراب و افسردگی
 • ضربه
 • بیماری­های التهابی یا عفونی مفاصل
 • فعالیت­ها یا مشاغلی که که در آن‌ها گردن به مدت طولانی، ثابت می‌ماند

 علائم و نشانه­های آرتروز گردن

 • درد و سوزش
 • محدودیت حرکتی
 • ایجاد صدا تق تق در مفاصل گردن
 • ضعف، بی حسی و مورمور شدن در نواحی بازو، بین انگشتان یا شانه
 • سردرد و سرگیجه
 • مشکل در بلعیدن غذا و مشکلات مربوط مثانه در دفع ادرار

 تشخیص آرتروز گردن

معاینه پزشک و بررسی علائم، عکس برداری با اشعه ایکس، MRI، سی تی اسکن و میلوگرافی در تشخیص قطعی این بیماری کمک می­کنند.

درمان آرتروز گردن

قدم اول درمان در درمان درد حاد گردني، استراحت است. گاهي براي كاهش درد شديد، از داروهاي استروئيدي، ضد درد، ضد افسردگي و آرامبخش­هـا استفاده مي­شـود. معمولاً در شروع استئوآرتريت، التهاب وجود ندارد و تخريب غــضروف مفــصلي، تــدريجي اســت. روشهاي درماني دارويي، فيزيكي و در موارد پيشرفته بيمـاري، عمـل جراحـي براي درمان استئوآرتريت پيشنهاد مي­شـود. فيزيـوتراپي يكي از روشهاي پيشنهادي است كه انجام صـحيح آن، بـدون هيچ گونه عارضه جانبي، بسياري از مـشكلات ناشي از ايـن بيماري را كاهش داده و يا برطرف مي­كند. در فيزيـوتراپي از روشهاي مختلف مانند الکتروتراپی، ليزر تراپی و اولتراسوند، مگنت، شاک ویو تراپی، تکار تراپی، مداليته­هاي گرمايی و سرمايی، درای نیدلینگ، ماساژ، تمرينـات درمـاني و تکنیک­های دستي اسـتفاده مي­شود.

image
فیزیوتراپی دکتر قولنج فیزیوتراپی دراصفهان بهترین کلینیکی بود. که تا الان به آن مراجعه کرده ام. چرا که درد گردن چیزی نیست که بشه آسون از کنارش گذشت. برای همین بدنبال بهترین جا بودم که درمان خودم را آغاز کنم و آن با دکتر شیربان عزیز بود.
آقای عزتی
آقای عزتی
بازیکن تیم گیتی پسند
مدتی بود هنگام ورزش کردن گردن درد امانم نمیداد. فکر میکردم دچار آرتروز گردن شده ام. با مراجعه به دکتر قولنج و انجام معاینات متوجه شدم فشارهای فیزیکی عامل درد بود. با تمرینات و مراقبت هایی که برام تجویز شد الان خیلی بهتر هستم و اصول صحیح ورزش کردن را هم یاد گرفتم.
آقای یوسفی
آقای یوسفی
بازیکن تیم گیتی پسند

واقعا نمیدونم چطور از دکتر شیربان و پرسنل ایشون تشکر کنم. گردن درد برای من تبدیل به ترس عجیبی شده بود. چرا که ممکن بود کارم را تحت الشعاع قرار دهد. که با درمان ها و رسیدگی های ایشون الان خیلی عالی هستم.

آقای سنگ سفیدی
محمدرضا سنگ سفیدی
بازیکن تیم گیتی پسند

سوالات رایج بیماران

من به تازگی مادر شده ام و بغل کردن فرزندم کار هر روزه ام شده. چند روزیه که گردنم درد میگیره و همچنین دست هام. چکار کنم که این درد تبدیل به آرتروز گردن نشود؟

بهترین کار برای شما این است که تا چن رو از گردن بند طبی استفاده کنید تا گردن شما کمتر حرکت کند. و اینکه شما بعد از این هنگام بغل کردن فرزند گردن خود را حتما صاف نگه دارید. و به طور کلی حالت نشستن و ایستادن خود را اصلاح کنید.

اینجانب آقایی 40 ساله هستم. هنگام اسباب کشی منزل گردن و کتفم شوع به درد گرفتن کردند. قبلن هم پیش آمده بود به صورت جزیی گردن درد بگیرم اما اهمیت نمیدادم. اما الان درد به صورت مزمن وجود دارد. آی می تونه آرتروز گردن باشه؟

طبق توضیحاتی که نوشتید ممکن است آرتروز گردن داشته باشید.چرا که یک بیماری پیش رونده هست و برای تشخیص دقیق و درمان با مراجعه به دکتر قولنج فیزیوتراپی دراصفهان درمان خود را آغاز کنید.

سام آقای دکتر خسته نباشید. ممکنه گردن درد از دیسک کمر هم ناشی شود؟

ممنون سلامت باشید. به صورت مستقیم خیر اما فشار بر ستون مهره ها موجب این کار می شود. چرا که شما با عمل جراحی بر رو کمر مجبور هستید حرکات ک را بدن تغییر دهیهد که همین باعث می شود دیگر اعضا هم آسیب ببینند.

دکتر قولنج بهترین فیزیوتراپی در اصفهان می باشد. مدیریت این فیزیوتراپی با دکتر شیربان می باشد.ایشان که متخصص فیزیوتراپی ورزشی هستند  ,تراپیست باشگاه های سپاهان,ذوب اهن,گیتی پسند و برخی دیگر از تیم های ملی بوده است.به جرئت می توان گفت که ایشان بهترین فیزیوتراپیست در اصفهان می باشد .

آرتروزگردن درد

drgholenjآرتروز گردنبهترین فیزوتراپی دراصفهانبهترین فیزیوتراپی در اصفهاندرمان آرتروز گردندکتر قولنجفیزیوتراپی دراصفهانگردن درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *