فیزیوتراپی دراصفهان فیزیوتراپی | آرتروز کمر در اصفهان | دکتر قولنج

فیزیوتراپی دراصفهان

فیزیوتراپی دراصفهان drgholenj


با مجموعه درمانی فیزیوتراپی در اصفهان فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان زندگی بی نظیری را احساس کنید.

 

فهرست مطالب

درمان آرتروز کمردرد با مجموعه درمانی فیزیوتراپی در اصفهان

درمان کمردرد در فیزیوتراپی های اصفهان

موارد درمانی پیشنهادی در مجموعه درمانی فیزیوتراپی در اصفهان

درمان اسپوندیلوزستون مهره ها به چه شکلی است؟

آیا استراحت کامل برای بیماران مناسب است؟

 

فهرست شکل ها

شکل 1: فیزیوتراپی دراصفهان

شکل 2:فیزیوترابی آرتروز کمر در اصفهان

 

عبارت کلیدیفیزیوتراپی در اصفهان
دپارتماناوج شید
نویسندهسارا پورکرمعلی
تعداد کلمات1205
زمان مطالعه12

 

درمان آرتروز کمردرد با مجموعه درمانی فیزیوتراپی در اصفهان

روزمرگی و گذر عمر موجب نقص دیدن درمفاصل ستون فقرات می گردد.  در زمان حاد این آسیب، آرتروز ستون فقرات بسیار دردناک می شود. و وضعیتی بوجود می آید  که در آن عصب ها گاز گرفته شده یا و به شدت تحت فشارند  برای نمونه عصب سیاتیک،  هنوز برای این موضوع  درمان قطعی وجود ندارد. ولی گزارش مناسبی فیزیوتراپی دراصفهان در مورد این مطلب دارد که ، اکنون متدهای زیادی  برای بهبودآرتروزستون فقرات و کنترل عوارض آرتروز کمر وراحت کردن اوضاع ازروش تغییر سبک زندگی  بیمار وجود دارد.

فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان توضیح می دهد که ،کمر دارای 26 استخوان است که روی هم وجود دارند و با شماری دیسک از هم مهره‌های کمر به ماتوانایی می دهد که بایستیم، آن‌ها همین طور از نخاع و اعصاب نخاعی نگهداری می کنند. آرتروزموقعی بوجود می آید که نوارهای بافتی ساپورت کننده ستون فقرات ستبر  شده اند.  استخوان‌ها و مفاصل شکلشان تغییر می کند وروی این استخوان‌ها دچار تورم  مثل  خارهای استخوانی می گردد. هر کدام از این دگرگونی ها موجب فشار به دیگر بخش ها مشود وایجاد درد می کنند. با سایت دکتر قولنج سلامتی را تجربه کنید.

 

شاید گمان کنید که  آرتروز فقط  در دست‌ها و زانو‌ها بروزمشاهده شود،  ولی طبق نظر فیزیوتراپی دراصفهان در سایت drgholenj معمول آرتروز کمر هم التهاب بسیار در بین اشخاص میانسال است. بعدازمعاینه وبازشناسی(آرتروز ستون فقرات (اسپوندیلوسیس،درفیزیوتراپی  می شود  با یک تشخیص مناسب کمردردمربوط به این  نوع آرتروز را تعدیل کرد. درد آرتروز کمرشکل رایج ادرد کمراست که اغلب  در اشخاص میانسال بوجود می آید.تحقیقات  نشان می‌دهند حداکثرافراد 50 سال در ستون فقرات خود دارای شکلی از دگرگونی مضر) فرسایش( هستند.

درمان کمردرد در فیزیوتراپی های اصفهان

اگرمشکل درد کمردارید و دست ها وپاهایتان را درگیر کرده، درد سیاتیک است، که می‌شود با مشاوره با پزشکان در سایت ما مناسب ترین درمان راپیداکنید و با روش های مدرن زیادی دلیل درد شما آشکار می شود.  وبدین جهت متخصصین  برترین متد های درمانی غیرجراحی را با توجه به موقعیتتان برای شما در نظر می گیرند.اگرپرسشی در باب آرتروزستون فقرات یا سبک ها ی درمانی غیرجراحی رایج دارید می‌توانید با مجموعه درمانی ما تماس بگیرید.

متدهای موجود در فیزیوتراپی کمردرد بسیار موثر ومهم برکم کردن درد آرتروز کمر شخص دارد وهمچنین باعث بهتر شدن کارایی مفاصل و توسعه  عملکرد فیزیکی است. همچنین از نظر فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان با به کاربردن ازاین  متدها می شود  روند گسترش بیماری را کم کرد.  و ضایع به وجو دآمده به دلیل داشتن بیماریاسپوندیلوز (آرتروز ستون فقرات) به حداقل رساند.  آمارتحقیقات انجام شده در این زمینه گویای این است که متد های فیزیوتراپی توانایی مهمی  در تخفیف درد دارد.

آرتروز مهره های کمر چیست؟ فیزیوتراپی در اصفهان در سایت دکتر قولنج برای شما دراین مورد توضیح می دهد. آرتروز لغتی  فرانسوی است که از 40-50 سال پیش در کشورمان به کارمورد استفاده قرار گرفته است. این بیماری در زبان English استوارتریت

گفته می شود.  یعنی سوزش مفاصل که در پشت ستون مهره ها بو جود می آید الان در  نوشته های ستون فقرات به آن اسپوندیلوزاشاره می شود.  اسپوندیلوز یک مریضی سریع و مزمن است که اغلب  درمیانسالی (اغلب بالای ۵۵ سال) دیده میشود. .اکنون با ظهور ام آر آی ازمقدارتشخیص آرتروز یا استئو آرتریت  کاهش یافته است.  وبیماری ها اسم های تخصصی مثل تنگی کانال نخاعی و دیسک کمری  ناپایداری ستون فقرات نام گزاری شدند.از نظر متخصصین فیزیوتراپی دراصفهان سایت drgholenj  درام آرآی و شناسایی بارادیوگرافی فقط علائمی از فرسایش ستون مهره ها دیده می‌شود به عبارت دیگرعلائم غیراختصاصی دیده می‌شود و علائم اختصاصی مانند پاره شدن دیسک یا تنگی کانال نخاعی دیده نمی شود .شما با فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان زندگی بهتری خواهید داشت.همان گونه که درشکل 1: فیزیوتراپی دراصفهان مشاهده می کنید.

فیزیوتراپی در اصفهان

شکل 1: فیزیوتراپی دراصفهان

موارد درمانی پیشنهادی در مجموعه درمانی فیزیوتراپی در اصفهان

· تمرینات ورزشی: یوگا درمانی،حرکات اصلاحی،نرمش های مناسب

ورزش های پیشنهادی به بیماران مبتلا به اسپوندیلوز یا آرتروز  ستون مهره ها اغلب برای بیمارنرمش های تقویتی عضلات ، نرمش های گسترش حرکت که باعث بهترشدن فعالیت رباط ونرم شدن مناسب مفاصل ستون مهره ها می گردد.  واز منظرمجموعه فیزیوتراپی دراصفهان همچنین  ورزش های هوازی مانند یوگا،حرکات اصلاحی،  مفید می باشد.

 

· ماساژدرمانی: آرامبخش وتسکین دهنده دردها با نوید زندگی دوباره

بیشتر پزشگان فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان به بیماران پیشنهاد می دهند که برای درمان بیشترالتهاب ها جزمتد های درمان رایج،  ماساژدرمانی را نیز به کار ببرند در این صورت اغلب بیماران به یک مجموعه کارآمد ماساژدرمانی ارجاع می شوند. ماساژ درمانی توانایی دارد  برای بیشتر معضلات محدوده کمر مانندگزینه های ذیل جوابگو باشد. بیشتر نمونه های  درد زیاد  در عضلات پایین کمربر اثر  کشیدگی عضلات به دلیل  انجام کارها بدون رعایت اصول درست است  مانند جابه جایی  لوازم با ورزن زیاد، تحرک نابه جابدن یا افتادن شدید بوجود می آید. درد درموضع تحتانی کمر شاید بسیار زیا باشد  وبرای ساعت ها یا شاید چندین روزوقتی که عضله های پایین کمر آزرده شده  یا پاره شده باشد ، احتمال دارد که التهاب در مواضع  جانبی عضله به وجود آید

· اوزون درمانی: روشی تقریبا نوین برای درمان وزندگی بهتر

روش درمانی اوزون تراپی یا ازن درماتی متدی مدرن در بهبود کمر درد است.  که فیزیوتراپی دراصفهان این روش را مد نظر دارد. در واقع اوزون تراپی جوابی است به کوشش های طب پزشکی برای گزینش بهتربرای کورتون درمانی. مدت هاست که برای بیشتربیماران ناچارهستند که، ازکورتن بابت کم کردن  التهاب  وبه ویژه در بیماران دیابتی و مریض های به کار ببرند.ازن با گاز O3 این  آرزو را عملی کرده که ما مفید  و با سبکی بهتر و خوب قادریم از کاربرد بک عنصر با عدم التهاب استفاده کنیم. کاربرد از گاز اوزون یا اوزون درمانی سبکی درست در درمان بیماری های عضلانی و مفصلی است. دراین متددرمانی از گاز ازن که غلظت آن با نظرمتخصص مشخص می شود.  به شکل گسترش یافته تخصصی در بافت نسج تزریق می گردد.مشاوران مجموعه درمانی فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان(drgholenj)  پاسخ گو و همراه همیشگی شما عزیزان است.

درمان اسپوندیلوزستون مهره ها به چه شکلی است؟

 

با اهمیت ترین  مورداز نظر مشاوران ما در درمان این است که بیماران  احتیاجی به عمل جراحی ندارند یعنی  بیماری دیسک  یا تنگی و به زبان دیگر بیماری بدون عمل مورد ترمیم قرار می گیرد  پس بهبود آن با داروهای ضد التهاب مقدوراست که موجب کاستن درد مفاصل و نیز افیزیوتراپی و درمواقعی که جواب نداد، انجام تزریق های اپیدورال جواب می دهد. همچنین درحالی  که بیمار دچار استئوپروز یا پوکی استخوان باشد درمان تخصصی  پوکی استخوان نیز به بهترشدن بیمارجواب می دهد. مورد حیاتی در درمان این بیماران از دیدگاه فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان قرار دادن  ورزش های مفید می باشد. نکته مفید از به کار بردن  این ورزش ها بالا بردن انعطاف پذیری مریض هاست.  که باعث بالا رفتن  گردش خون در ستون مهره ها  می گررد وهمچنین موجب بالا رفتن توانمندی بیمار می باشد. درشکل 2: فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان را مشاهده می کنید.

فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان فیزیوتراپی در اصفهان

شکل 2: فیزیوتراپی آرتروز کمر در اصفهان

آیا استراحت کامل برای بیماران مناسب است؟

خیر استراحت کامل وعدم تحرک  کاربرد ازآتل شاید بیماران را به دوره ناقص گرفتار کند  وباعث تشدید بیماری می گردد. برای بهبود کمر درد  خود به فیزیوتراپی دکتر قولنج مراجعه کنید.

آرتروزفیزیوتراپی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *