رادیوتراپی | 05 نکته برای تعریف رادیوتراپی و چه کاربرد های آن چیست؟

رادیوتراپی | 05 نکته برای تعریف رادیوتراپی و چه کاربرد های آن چیست؟

رادیوتراپی | 05 نکته برای تعریف رادیوتراپی و چه کاربرد های آن چیست؟ دکتر قولنج


بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | رادیوتراپی استفاده از پرتو به وسیله رادیوگرافی عمیق یا رادیوم (یا اشعه گاما) برای درمان بیماری های خاص است. دوز کافی برای کشتن سلول های بافت غیر طبیعی بدون آسیب رساندن به سلول های سالم داده می شود. رادیوتراپی بیشتر در درمان بیماری های بدخیم استفاده می شود. اما می تواند در سایر بیماری ها نیز استفاده شود. رادیوگرافی عمیق دکترقولنج در ولتاژ پایین برای درمان بهترین فیزیوتراپی در اصفهان ضایعات سطحی مانند سرطان پوست استفاده می شود.

تاریخ1402.03.27
عنوان05 نکته برای تعریف رادیوتراپی و چه کاربرد های آن!
نویسندهsir vahid ebrahimi
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات1033
زمان خوانش00:10:33

با استفاده از شتاب دهنده های خطی مدرن. پرتوهای ولتاژ بالا را می توان به تومورهای عمیق تری مانند مثانه یا ریه هدایت کرد. رادیوم پرتوهای گاما ساطع می‌کند و می‌تواند در سوزن‌های نازک توخالی یا اپلیکاتورهایی با شکل خاص محصور شود. در این شکل رادیوتراپی برای سرطان های زبان. پوست یا کام استفاده می شود. روش دیگر بهترین فیزیوتراپی در اصفهان دکترقولنج استفاده از رادیوم این است که گازی به نام رادون را به داخل لوله های شیشه ای نازکی به نام دانه های رادون که در هنگام کار در بافت ها قرار می گیرد. خارج می کند.

فهرست تصاویر

فیزیوتراپی  1 | عناصر خاص در درمان رادیو تراپی

فیزیوتراپی  2 | معرفی تکنولوژی جدید

عناصر خاصی که در درمان رادیوتراپی مورد استفاده دارند

مواد خاصی مانند ید. فسفر و طلا می توانند در یک توده اتمی رادیواکتیو شوند. اینها را می توان با وارد کردن آنها به بدن و اندازه گیری جذب آنها توسط اندام های خاص برای تشخیص در درمان رادیوتراپی دکترقولنج می توان استفاده کرد. برای مثال غده تیروئید ید رادیواکتیو را جذب می کند. آنها همچنین برای تعیین موقعیت برخی از تومورها با استفاده از شمارنده گایگر. به عنوان مثال در مغز و کبد. استفاده می شوند. در بیماری های خونی. از آنها برای تعیین زمان بقای گلبول های قرمز استفاده می شود. فسفر رادیواکتیو ممکن است بر روی مغز استخوان در درمان پلی سیتمی و ترومبوسیتوپنی استفاده شود. هر ماده رادیواکتیو می‌تواند بر روی هر کسی که با آن در تماس است تأثیر بگذارد. مگر اینکه در ظروف سرب قرار گیرد. اقدامات احتیاطی باید انجام شود.

فیزیوتراپی | عناصر خاص در درمان رادیو تراپی

فیزیوتراپی | عناصر خاص در درمان رادیو تراپی
دکتر قولنج

فیزیوتراپی  1 | عناصر خاص در درمان رادیو تراپی

پیش بینی حال و آینده رادیوتراپی در درمان افراد نیازمند

بازار رادیوتراپی به دلیل عوامل متعددی مانند افزایش تعداد موارد جدید سرطان و پیشرفت تکنولوژی در سخت افزار و نرم افزار رادیوتراپی در حال رشد است. بازارهای بین المللی کنونی برای رسیدگی به موارد جدید سرطان مجهز نیستند. در کشورهای با درآمد کم و متوسط. تنها 10 درصد از جمعیت به رادیوتراپی drgholenj دسترسی دارند. بنابراین. شکاف گسترده ای بین تقاضا و پایه تجهیزات نصب شده وجود دارد که فرصت بزرگی را برای شرکت ها برای رشد در بازار رادیوتراپی فراهم می کند. گسترش بازار رادیوتراپی می تواند هم نجات بخش و هم سودآور باشد.

برنامه ریزی موثر برای درمان برای این متد چگونه می باشد

برای جلوگیری از هرگونه عارضه جانبی. لازم است و پیشرفت های تکنولوژیکی مداوم در حال وقوع است تا قرار گرفتن در معرض تشعشعات بافت سالم به حداقل برسد. این هدف یک نیروی محرکه تحقیق و توسعه برای رادیوتراپی است. نرم افزار نقش مهمی در مراقبت از سرطان ایفا می کند. رشد جمعیت و افزایش امید به زندگی بر بروز سرطان می افزاید. بخش نرم افزار و خدمات شامل نرم افزارهایی است که برای برنامه ریزی درمان. تجزیه و تحلیل و خدمات مورد نیاز برای نگهداری و استفاده کارآمد از دستگاه های رادیوتراپی drgholenj مورد استفاده قرار می گیرد.

انتظارات افراد بیمار برای استفاده از رادیوتراپی چیست؟

 انتظار می‌رود بخش نرم‌افزار و خدمات شرکت‌ها رشد کند. زیرا محصولات نرم‌افزاری به بهبود مشارکت پزشک و اشتراک‌گذاری دانش بالینی. مدیریت مراقبت از بیمار. و مدیریت کلینیک‌های سرطان. مراکز رادیوتراپی و اقدامات انکولوژی برای عملکرد بهتر کمک می‌کنند. شرکت هایی مانند Varian به طور مداوم سبد نرم افزاری خود را افزایش می دهند. نرم افزار نقش مهمی در مراقبت از سرطان ایفا می کند. در عین حال. سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی تقریباً در هر کشوری در معرض محدودیت‌های شدید بودجه‌ای قرار دارند. در نتیجه. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با چالش دستیابی به اهداف بیشتر در عین استفاده از منابع کمتر مواجه هستند. برای دستیابی به این هدف. بیمارستان ها نیاز شدیدی به پلتفرم های نرم افزاری دارند که درمان رادیوتراپی را مقرون به صرفه کند. توسعه نرم‌افزار مؤثر. ارائه رادیوتراپی پیشرفته drgholenj را در آینده بهبود می‌بخشد.

نتیجه معرفی تکنولوژی جدید چه مزیتها و فوائدی دارد

فناوری یکی دیگر از ویژگی های برجسته است. پرتودرمانی یک روش مهم برای درمان سرطان است که عامل محرک اصلی برای طراحی تکنیک‌های جدید برای بهبود میزان بقای بیماران سرطانی است. فناوری‌های جدید مانند درمان با پرتو پروتون در کشورهای توسعه‌یافته مانند ایالات متحده. آلمان و بریتانیا به دلیل سیاست‌های بازپرداخت به خوبی در دسترس هستند. پروتون درمانی را می توان در بافت هایی که بسیار حساس هستند مانند تومورهای مغز. ستون فقرات و چشم استفاده کرد. در مقایسه با سایر روش‌های درمانی پرتو ایکس. درمان رادیوتراپی دقیق‌تر است.

فیزیوتراپی | معرفی تکنولوژی جدید

فیزیوتراپی | معرفی تکنولوژی جدید
دکتر قولنج

فیزیوتراپی  2 | معرفی تکنولوژی جدید

سوالات متداول در خصوص و با مضمون درمان رادیوتراپی

01 هنگام درمان رادیو تراپی چه کارهایی را نباید انجام داد؟

از الکل پرهیز کنید.می تواند باعث بدتر شدن درد دهان یا هضم حساس شود. اگر دهان یا گلو درد دارد از خوردن غذاهای تند خودداری کنید. از تیم رادیوتراپی خود در مورد مشکلات احتمالی و نحوه تلاش برای جلوگیری از آنها سوال کنید.

02 آیا یک هفته درمان رادیو تراپی کافی است؟

تیم کارآزمایی دریافتند که داشتن 5 دوز رادیو تراپی در طول 1 هفته و همچنین داشتن 15 دوز در طول 3 هفته موثر است. تیم همچنین دریافت که مصرف آن بیش از 1 هفته عوارض جانبی طولانی مدت را افزایش نمی دهد.

03 آیا می توان با پرتودرمانی یک زندگی عادی داشت؟

برخی از افراد می توانند در طول پرتودرمانی به صورت تمام وقت کار کنند. دیگران می توانند فقط به صورت پاره وقت کار کنند. یا اصلاً کار نکنند. میزان توانایی شما بستگی به احساس شما دارد. از پزشک یا پرستار خود بپرسید. که از درمان خود چه انتظاری دارید.

اخبار فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *