تریسموس | 04عنوان برای قفل شدن فک یا به اصطلاح تریسموس چیست؟

تریسموس | 04عنوان برای قفل شدن فک یا به اصطلاح تریسموس چیست؟

تریسموس | 04عنوان برای قفل شدن فک یا به اصطلاح تریسموس چیست؟ دکتر قولنج


تریسموس | بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | یکی از علائم اصلی اختلالات مفصل گیجگاهی فکی در دکترقولنج. حساسیت در محل فک است. حساسیت می تواند هم موضعی به خود مفصل باشد و هم ممکن است نزدیک گوش شما گسترش یابد. تقریباً مطمئناً هنگام جویدن شدیدتر می شود. در موارد حاد. چه در حال غذا خوردن یا نخورید. ممکن است درد وجود داشته باشد. گاهی اوقات این نوع اختلالات بهترین فیزیوتراپی در اصفهان می توانند باعث سردرد یا حتی نیش ناهموار شوند.

فهرست تصاویر آمده در مقاله دکتر قولنج

فیزیوتراپی  1 | قفل شدن فک

فیزیوتراپی  2 | تعریف اختلال قفل شدن فک

تاریخ1402.04.03
عنوانقفل شدن فک یا به اصطلاح تریسموس
نویسندهsir vahid ebrahimi
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات896
زمان خوانش00:09:36

قفل شدن فک یا به اصطلاح تریسموس چه تعریفی دارد؟

مفصل گیجگاهی فکی یا یک مفصل گوی و کاسه ای فک است. این مفصل بر روی هر طرف صورت شما قرار دارد و آن چیزی است که نحوه حرکت فک شما را کنترل می کند. هنگامی که غذا می خورید یا فک پایین خود را از یک طرف به سمت دیگر تغییر می دهید. مفصل چیزی است که فک شما را به طور موثر حرکت می دهد. اختلالات مفصل گیجگاهی فکی مثلا تریسموس بسیار گسترده است و تصور می شود که بین 5 تا 15 درصد از جمعیت حداقل یک بار در طول زندگی خود دچار عوارض ناشی از آن می شوند. از آنجایی که به باور دکترقولنج عوارض ناشی از آن بسیار گسترده است. بسیار مهم است که بتوانید علائم هشدار دهنده اختلالات بهترین فیزیوتراپی در اصفهان را درک کنید تا بتوان قبل از بحرانی شدن از آنها مراقبت کرد.

اگر به قفل شدن فک یا به اصطلاح تریسموس دچار شدید چه کنید

اگر شروع به درک علائم یک اختلال یا تجربه علائم کردید. باید با پزشک معمولی خود و دندانپزشک خود مشورت کنید. این دو تجربه کار با فک را خواهند داشت و می‌دانند که چگونه با علائم و نشانه‌هایی که تحمل می‌کنید رفتار کنند. بسیاری از این اختلالات مانند تریسموس نیازی به درمان های پیچیده. ناخوشایند یا گران قیمت ندارند. شاید تصورش سخت باشد اما بیشتر اوقات  به گفته دکترقولنج این اختلالات مفصل گیجگاهی فکی شما نتیجه استرس است!

فیزیوتراپی | قفل شدن فک

فیزیوتراپی | قفل شدن فک
دکتر قولنج

فیزیوتراپی  1 | قفل شدن فک

در تریسموس اگر فک در یک راستا نباشد چه می شود

با توجه به تحقیقات drgholenj اگر فک شما در یک راستا قرار نگیرد ممکن است هنگام جویدن دندان‌هایتان به درستی به هم متصل نشوند. گاهی اوقات افراد مبتلا به قفل فک مواجه می شوند که اغلب بستن و باز کردن دهان را برای این افراد سخت می کند. افراد مبتلا همچنین باید هنگام صحبت کردن یا جویدن با صدای کلیک مواجه شوند. جای تعجب نیست که همه کلیک کردن در فک هشداری برای اختلالات مفصل گیجگاهی فکی مانند تریسموس نیست.

در هنگام بروز این اختلال چه تنش هایی بوجود می آید

تنش می تواند باعث شود افراد فک های خود را به هم ببندند یا رفتارهای عصبی مانند جویدن مداد یا خودکار داشته باشند. همچنین می تواند باعث شود افراد در خواب دندان های خود را آسیاب کنند. به طور کلی. متخصص پزشکی یا دندانپزشک شما در موقعیتی است که شما را با روش‌های دیگری برای مقابله با استرس برای تریسموس آموزش می‌دهد که در حالت ایده‌آل. شما را از آن عادت‌های عصبی که به فک شما تنش وارد می‌کنند. باز می‌دارد. زمانی ایده آل است که یاد بگیرید با استرس کنار بیایید. فک شما بهبود می یابد.

در نتیجه این اختلال تریسموس را چگونه تعریف خواهید کرد

خوب. این یک اختلال بسیار ناراحت کننده است که می تواند درد زیادی ایجاد کند. با این حال. برخی از اختلالات وجود دارد که شدید هستند و اقدامات اصلاحی دیگری برای اصلاح مسائل ضروری است. در حالی که معمولاً نیازی به جراحی نیست. ممکن است برخی اصلاحات دندانی مورد نیاز باشد. با توجه به تحقیقات drgholenj اگر متوجه شده اید که باعث جابجایی دندان های شما در موقعیت بایت شما می شود. ممکن است در تریسموس به ارتودنسی یا حتی ایمپلنت نیاز داشته باشید.

فیزیوتراپی | تعریف اختلال قفل شدن فک

فیزیوتراپی | تعریف اختلال قفل شدن فک
دکتر قولنج

فیزیوتراپی  2 | تعریف اختلال قفل شدن فک

سوالات متداول در خصوص و با مضمون اختلال قفل فک

01 رفع قفل فک چقدر طول می کشد؟

فک قفلی یا تریسموس که از نظر پزشکی شناخته می شود. اختلالی است که باعث اسپاسم عضلات فک می شود و از باز شدن مناسب دهان جلوگیری می کند. اکثر موارد قفل شدن فک موقتی است و علائم معمولاً در عرض چند ساعت به اوج خود می رسد و کمتر از دو هفته ادامه می یابد.

02 چگونه از فک قفلی تریسموس مراقبت می کنید؟

استفاده از کمپرس گرم با استفاده از کیسه آب گرم یا حوله گرم. چند بار در روز. به طوری که عضلات قفل شده فک را شل کند. استفاده از بسته های سرد به این دلیل درد ناشی از قفل شدن فک را از بین می برد. اصلاح وضعیت بدن برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت فک بسیار مهم است.

03 آیا می توانید قفل فک تریسموس را گسترش دهید؟

با توجه به تحقیقات drgholenj کزاز با سایر بیماری های قابل پیشگیری با واکسن متفاوت است زیرا از فردی به فرد دیگر سرایت نمی کند. این باکتری معمولاً در خاک. گرد و غبار و کود دامی یافت می‌شود و از طریق شکاف‌های پوستی وارد بدن می‌شود – معمولاً بریدگی‌ها یا سوراخ‌های ناشی از اشیاء آلوده.

اخبار فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *