انحراف زانو

همه شما قطعا بارها این جمله پای ضربدری و پای  پرانتزی را شنیده اید. خمیدگی زانو یا انحراف مفصل زانو ( ژنوواروس ، ژنووالگوم) نامیده می شود.

انحراف زانو ( ژنوواروس ، ژنووالگوم ) شامل زیر می باشند:

والگوس:

انحراف زانو به طرف داخل

واروس:

انحراف زانو به طرف خارج

رکورواتوم:

انحراف زانو به سمت عقب که به این حالت هیپراکستنشن (Hyperextension) نیز نامیده می شود.

نشانه ها و علائم:

  1. نزدیک شدن زانو ها به خط میانی بدن
  2. دور شدن قوزک داخلی از یکدیگر
  3. تمایل کشگک ها به خارج و احتمال بروز نیمه دررفتگی آن
  4. سائیده شدن زانو ها به یکدیگر به هنگام راه رفتن

بهترین فیزیوتراپی دراصفهان (دکتر قولنج) بهترین خدمات را برای بهبود درد های شما ارائه می دهد.

image
فیزیوتراپی دکتر قولنج بهترین  فیزیوتراپی دراصفهان می باشد. در این کلینک بهترین خدمات را جناب دکتر شیربان همراه با تخصصی و حرفه ای ترین تیم به بیماران خود ارائه می دهد.بنده از ایشان و تیم حرفه ای ایشان تشکر و قدردانی میکنم.
آقای عزتی
آقای عزتی
بازیکن تیم گیتی پسند
تیم پزشکی دکتر قولنج بهترین تیم پزشکی دراصفهان است من از تیم سپاس گذاری می کنم.به جرئت می توانم بگویم که این کلینیک جزء بهترین  فیزیوتراپی دراصفهان می باشد.
آقای یوسفی
آقای یوسفی
بازیکن تیم گیتی پسند

قیمت ویزیت آن خیلی گران است.و دیر به دیر نوبت می دهد.

آقای سنگ سفیدی
محمدرضا سنگ سفیدی
بازیکن تیم گیتی پسند

سوالات رایج بیماران

سلام وقت بخیر من مشکل کندرومالاشی و انحراف کشکک زانو دارم میخواستم بپرسم عملش به چه صورته ؟. تموم کارهای بدون جراحی رو انجام دادم. اما به نتیجه نرسیده و الان خیلی وضعیتم حاد شده ممنون میشم بگید. روش جراحییش چطوریه و دوران نقاهت چه مدته ؟

کندرومالاسی کشکک مهمه اما نیاز به جراحی ندارد و با ورزش خوب می شود.

با سلام و احترام، خانومی 33 ساله و متأهل هستم که پاهایم از زانو به پایین پرانتزی است. و دکتر ارتوپد معتقد است. به دلیل درد در ناحیه زانو مجبور به عمل هستم. از آنجاییکه تصمیم به بارداری دارم. به نظر شما عمل اصلاحی را قبل از بارداری انجام دهم. یا بعد از آن؟ آیا وزن زیاد در طول بارداری باعث افزایش انحراف زانو می شود. یا خیر؟

باسلام تصمیم جهت عمل جراحی زانوی پرانتزی بستگی به عوامل و شرایط مختلف دارد. این عمل جراحی اصولا اورژانس نیست و در موارد معمولی حاملگی باعث تشدید انحراف نمیشود. در مورد هرشخص باید تصمیم گیری خاص ان فرد را نمود. در صورت عمل جراحی هردو زانو احتمالا 6 ماه تا یکسال پس از عمل بازتوانی زانوها طول خواهد کشید.

با مراجعه به بهترین  فیزیوتراپی دراصفهان درمان خود را آغاز کنید.

سلام آقای دکتر همسر من ٢٧سال داره و پاهاش پرانتزی هست و من خیلی ناراحتم,آیا راهه درمان قطعی وجود داره؟

با سلام زانوی پرانتزی در بالغین جز با عمل جراحی قابل اصلاح نیست. ولی هر کس که مبتلا به زانوی پرانتزی باشد احتیاج به عمل جراحی ندارد. وجود درد در فعالیت ، علائم شروع سائیدگی در قسمت داخلی مفصل و سالم بودن نسبی سایر قسمتها از دلایلی هستند. که ما را به سمت درمان جراحی سوق می دهند.

دکتر قولنج بهترین فیزیوتراپی در اصفهان می باشد. مدیریت این فیزیوتراپی با دکتر شیربان می باشد.ایشان که متخصص فیزیوتراپی ورزشی هستند  ,تراپیست باشگاه های سپاهان,ذوب اهن,گیتی پسند و برخی دیگر از تیم های ملی بوده است.به جرئت می توان گفت که ایشان بهترین فیزیوتراپیست در اصفهان می باشد .

انحراف پاها

انحراف پاهابهترین فیزیوتراپی در اصفهانبهترین فیزیوتراپی دراصفهاندرمان انحراف پاهادرمان انحراف پاها در اصفهاندرمان انحراف پاها دراصفهاندکتر قولنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *