مفصل آرنج از اتصال بین سه استخوان تشکیل شده است. ساعد دست که شامل دو استخوان­ اولنا و رادیوس می­باشد. استخوان اولنا (Ulna) با اپی کندیل داخلی بازو و استخوان رادیوس (Radius) با اپی­کندیل خارجی بازو مفصل می­شود. کمی پایین­تر نیز اولنا و رادیوس باهم مفصل­ می­شوند و مفصل ساعد را می­سازند.

اگر درد آرنج را بدون دلیل مدام تجربه می­کنید علت­های زیادی دارد. در خیلی از موارد درد آرنج ناشی از استفاده بیش از حد از آن می­باشد. ممکن است درد آرنج خود را به شکل درد دست یا درد بازو نشان دهد یا حتی ممکن است درد آرنج مربوط به خود آرنج نباشد و به ناحیه گردن مرتبط باشد.

شایع ترین علل درد آرنج شامل موارد زیر است:

  • آرنج تنیس بازان
  • آرتروز مفصل آرنج
  • بورسیت آرنج
  • محدودیت حرکتی آرنج
  • شکستگی بازو

بهترین فیزیوتراپی دراصفهان (دکتر قولنج) بهترین خدمات را برای بهبود درد های شما ارائه می دهد.

فیزیوتراپی دکتر قولنج بهترین فیزیوتراپی دراصفهان می باشد. این کلینیک به وسایل پیشرفته مجهز است و این یکی از مزایای این کلینیک است.
آقای عزتی
آقای عزتی
بازیکن تیم گیتی پسند
من  مشکل آرتروز آرنج داشتم و با مراجعه به این کلینیک و انجام فیزیوتراپی مشکل من رفع شد. به جرئت می توانم بگویم که این کلینیک جزء بهترین  فیزیوتراپی دراصفهان می باشد.
آقای یوسفی
آقای یوسفی
بازیکن تیم گیتی پسند

به نظر من دکتر شیربان دکتر بسیار توانمندی هستند در این جا از تمام زحمات ایشان تشکر میکنم.

آقای سنگ سفیدی
محمدرضا سنگ سفیدی
بازیکن تیم گیتی پسند

سوالات رایج بیماران

من دستم تا آرنج تو گچ بود. بعد دکترم دیروز یه گچ جدید بست ولی ایندفعه تا پایین آرنجم و الان آرنجم آزاده. دکتر گفت فیزیوتراپی لازم نداره. الان آرنجم را یه ذره باز میکنم. ولی خیلی درد میگیره. باید چکار کنم تا بتونم بدون اینکه درد بگیره راحت بازو بستش کنم.
 در ابتدا سعی کنید با قدرت عضلات بازوی همان دست آسیب دیده آرنج را خم و راست کنید. و بعد از چند روز از دست سالم هم برای کمک به خم و راست کردن دست آسیب دیده استفاده کنید.

 

مادرم دو ماه پیش بدلیل زمین خوردن دچار شکستگی و در رفتگی آرنج دست راستش شد. به دلیل بیماری دیابتش عمل جراحی انجام ندادند. سه هفته بعد از بازشدن اتل و فیزیوتراپی و کلی نرمش آرنج ایشان فقط ۹۰ درجه باز میشه. و احساس بی حسی در انگشتانش داره. و وقتی چیزی دستش میگیره میلرزه ناگفته نماند. دچار عارضه استخوان اضافه شده است.

شکستگی های داخل مفصلی آرنج بسیار مهم هستند. این شکستگی ها باید به درستی جااندازی شوند. وگرنه مفصل دچار آرتروز و ساییدگی خواهد شد.

مدتی است که با خم کردن بیش از ۹۰ درجه احساس جابه جا شدن در قسمت داخلی آرنج داشتم به دکتر مراجعه کردم و گفتند دچار کشیدگی تاندون شدم و برایم کپسول ژلوفن و آرنج بند تجویز کردند. البته درد ندارم و با بستن ارنج بند کمی درد ایجاد میشود. میخواستم بدانم چه مدت طول میکشد تا مشکل من بهبود پیدا کند؟. و چه کارهایی باید انجام دهم؟

احساس جابجایی در مفصل آرنج به علت جابجا شدن عناصر آناتومیک داخل یا اطراف مفصل ایجاد میشود. این احساس میتواند بر اثر جابجا شدن عصب اولنار در پشت مفصل و یا جابجا شدن است.

دکتر قولنج بهترین فیزیوتراپی در اصفهان می باشد. مدیریت این فیزیوتراپی با دکتر شیربان می باشد.ایشان که متخصص فیزیوتراپی ورزشی هستند  ,تراپیست باشگاه های سپاهان,ذوب اهن,گیتی پسند و برخی دیگر از تیم های ملی بوده است.به جرئت می توان گفت که ایشان بهترین فیزیوتراپیست در اصفهان می باشد .

دردآرنج

آرتروز آرنجبهترین فیزوتراپی در اصفهانبهترین فیزیوتراپی دراصفهاندرمان آرتروز آرنجدرمان آرتروز آرنج در اصفهاندرمان آرتروز آرنج دراصفهاندکتر قولنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *