مفصل آرنج در مقایسه با موارد دیگر از مفاصل بدن کمتر گرفتار صدمه میشود. با این حال رایج ترین آسیب این مفصل شکستگی و دررفتگی است.

گرچه بسیاری از این صدمات  به خوبی التیام میابند. در مواردی مفصل دچار تخریب شده و باعث درد و محدودیت حرکتی میگردد. شرایطی که به آن آرتروز یا استئوآرتریت یا ساییدگی مفضل آرنج میگویند.

دلیل اولیه ایجاد آرتروز یا ساییدگی مفصل،خراب شدن یا دژنرسانس Degeneration غضروف است. این خراب شدن غضروف طبق معمول به ندرت و در مدت چند سال ایجاد شده و ترقی میکند.

در غالب اوقات شروع خراب شدن غضروف ضربه ایست که به مفصل آرنج وارد میشود. یک شکستگی درون داخل مفصلی آرنج، یک دررفتگی مفصلی، آسیب شدید رباط های احواشی مفصل بدنبال  دارد. پیچ خوردگی و یا ضربه محکمی که موجب له شدن غضروف مفصل میشود. بهترین فیزیوتراپی دراصفهان (دکتر قولنج) بهترین خدمات را برای بهبود درد های شما ارائه می دهد.

image
فیزیوتراپی دکتر قولنج بهترین فیزیوتراپی دراصفهان می باشد. این کلینیک به وسایل پیشرفته مجهز است و این یکی از مزایای این کلینیک است.
آقای عزتی
آقای عزتی
بازیکن تیم گیتی پسند
من  مشکل آرتروز آرنج داشتم و با مراجعه به این کلینیک و انجام فیزیوتراپی مشکل من رفع شد. به جرئت می توانم بگویم که این کلینیک جزء بهترین  فیزیوتراپی دراصفهان می باشد.
آقای یوسفی
آقای یوسفی
بازیکن تیم گیتی پسند

به نظر من دکتر شیربان دکتر بسیار توانمندی هستند در این جا از تمام زحمات ایشان تشکر میکنم.

آقای سنگ سفیدی
محمدرضا سنگ سفیدی
بازیکن تیم گیتی پسند

سوالات رایج بیماران

من دستم تا آرنج تو گچ بود. بعد دکترم دیروز یه گچ جدید بست ولی ایندفعه تا پایین آرنجم و الان آرنجم آزاده. دکتر گفت فیزیوتراپی لازم نداره. الان آرنجم را یه ذره باز میکنم. ولی خیلی درد میگیره. باید چکار کنم تا بتونم بدون اینکه درد بگیره راحت بازو بستش کنم.
 در ابتدا سعی کنید با قدرت عضلات بازوی همان دست آسیب دیده آرنج را خم و راست کنید. و بعد از چند روز از دست سالم هم برای کمک به خم و راست کردن دست آسیب دیده استفاده کنید.

 

مادرم دو ماه پیش بدلیل زمین خوردن دچار شکستگی و در رفتگی آرنج دست راستش شد. به دلیل بیماری دیابتش عمل جراحی انجام ندادند. سه هفته بعد از بازشدن اتل و فیزیوتراپی و کلی نرمش آرنج ایشان فقط ۹۰ درجه باز میشه. و احساس بی حسی در انگشتانش داره. و وقتی چیزی دستش میگیره میلرزه ناگفته نماند. دچار عارضه استخوان اضافه شده است.

شکستگی های داخل مفصلی آرنج بسیار مهم هستند. این شکستگی ها باید به درستی جااندازی شوند. وگرنه مفصل دچار آرتروز و ساییدگی خواهد شد.

مدتی است که با خم کردن بیش از ۹۰ درجه احساس جابه جا شدن در قسمت داخلی آرنج داشتم به دکتر مراجعه کردم و گفتند دچار کشیدگی تاندون شدم و برایم کپسول ژلوفن و آرنج بند تجویز کردند. البته درد ندارم و با بستن ارنج بند کمی درد ایجاد میشود. میخواستم بدانم چه مدت طول میکشد تا مشکل من بهبود پیدا کند؟. و چه کارهایی باید انجام دهم؟

احساس جابجایی در مفصل آرنج به علت جابجا شدن عناصر آناتومیک داخل یا اطراف مفصل ایجاد میشود. این احساس میتواند بر اثر جابجا شدن عصب اولنار در پشت مفصل و یا جابجا شدن است.

logo
دکتر قولنج، بهترین فیزیوتراپی در اصفهان است. مدیریت این فیزیوتراپی با آقای دکتر شیربان میباشد. ایشان که متخصص فیزیوتراپی ورزشی هستند، تراپیست باشگاه های سپاهان، ذوب آهن، گیتی پسند و برخی دیگر از تیم های ملی بوده است. به جرأت میتوان گفت که ایشان یکی از بهترین تراپیست ها در اصفهان میباشند.

برای رزرو نوبت کلیک کنید

دردآرنج

آرتروز آرنجبهترین فیزوتراپی در اصفهانبهترین فیزیوتراپی دراصفهاندرمان آرتروز آرنجدرمان آرتروز آرنج در اصفهاندرمان آرتروز آرنج دراصفهاندکتر قولنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *