بهترین فیزیوتراپی دراصفهان | بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | دکتر قولنج

۸ اقدامی که قبل از فیزیوتراپی باید انجام داد دکتر قولنج drgholenj


بهترین فیزیوتراپی دراصفهان | بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

فهرست مطالب

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | دکترقولنج

۸ اقدامی که قبل از فیزیوتراپی باید انجام داد

فیزیوتراپی چیست؟

اقدامات و فرایند هایی برای مراجعه به فیزیوتراپی

دلایل مراجعه به فیزیوتراپی ها

بهترین فیزیوتراپی دراصفهان و فواید آن

سخن پایانی درباره فیزیوتراپی

فهرست شکل ها

شکل 1 بهترین فیزیوتراپی دراصفهان

شکل 2 بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

عنوان۸ اقدامی که قبل از فیزیوتراپی باید انجام داد
نویسندهالهه سادات محمد علیزاده
دپارتماناوج شید
مدت زمان مطالعه9 دقیقه
تعداد کلمات997 کلمه

بهترین فیزیوتراپی دراصفهان | بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | دکتر قولنج

۸ اقدامی که قبل از فیزیوتراپی باید انجام داد

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی به کاری گفته میگردد که هم در بهبود کیفیت زندگی اشخاص وظیفه دارد و هم میتواند از ایجاد صدمه جلوگیری نماید. همینطور هم قسمتی از سیستم توانبخشی میباشد و هم در مواظبت های سخت وظیفه دارد. افزون بر این در حفظ کارکردهای حرکتی، کنترل بیماریهای حاد و آموزش به بیمار و مواظبت او، نیز فعالیت مینماید. در هر وهله ای از زندگی اشخاص، فیزیوتراپی میتواند یاری کننده باشد. برای نمونه موقعی که یک شخص بر اثر سانحه، عارضه و … توانایی جسمی و حرکتی اش محدود شده باشد. (drgholenj)

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان به شخص یاری مینماید تا توانایی هایش را زیاد نماید. همینطور به کسی که بیماری توسعه شونده ازقبیل ام اس دارد یاری مینماید تا توانایی هایش را حفظ نماید. همینطور به شخصی که مجموعه ای از توانایی هایش را از دست داده است نیز یاری مینماید. که فعالیت ها و توانایی های جانشین پیدا نماید و به شخص آموزشهای ملزم را برای حفظ خود مختاری بدهد.

اقدامات و فرایند هایی برای مراجعه به فیزیوتراپی

برای آغاز پروسۀ درمان به مدد بهترین فیزیوتراپی دراصفهان ، اول رزومۀ، آزمایشات پزشکی و تحقیقات عکسبرداری بیمار بررسی میگردد. پس پرونده ی خود را قبل از مراجعه به فیزیوتراپی به همراه داشته باشید. متخصص فیزیوتراپی این دریافتی ها را با معاینات فیزیکی خود (ازمایشات و معاینه‌های تنفسی، قلبی، عضلاتی و عصبی) ترکیب می‌نماید. آنگاه این کار ها منجر به شناسایی ژرفی میگردد. برای رسیدن به باز توان نمودن شخص، متخصص فیزیوتراپی یک برنامه کامل درمانی را معادل اقتضاهای بیمار برنامه ریزی مینماید. فیزیوتراپی با عرضه ی خدمات درمانی متعدد، کارکرد فیزیکی و کیفیت زندگی مبتلایان را مطلوب‌ نمایی مینماید. کارکرد کیفیت زندگی اشخاص امکان دارد متاثر از شرایطی مثل پیری، ضربه، بیماری‌ حاد و یا وضعیت محیطی ریسکی گردد. فیزیوتراپیست­ها بجای تمرکز بر حالات یک صدمه یا عارضه، فیزیوتراپیست‌ها بدن را به مفهوم یک واحد جمعی در لحاظ میگیرند.

در شکل 1 بهترین فیزیوتراپی دراصفهان نیز میتوان به این مسئله اشاره نمود.

بهترین فیزیوتراپی دراصفهان

شکل 1 بهترین فیزیوتراپی دراصفهان

دلایل مراجعه به فیزیوتراپی ها

از دلایل مراجعه به بهترین فیزیوتراپی دراصفهان میتوان به عوامل زیر اشاره نمود:

1# کاستن درد و یا تجویز اسپلینت یا بریس.

2# بهینه نمودن توانایی های حرکتی شخص و مدریت ادرار و مدفوع.

3# جلو گیری از صدمات ورزشی یا یاری به اصلاح و التیام آن ها.

4# جلوگیری از ناتوانی یا بعضی از جراحی ها.

5# توانبخشی پس از سکته ی مغزی، سانحه، یا جراحی.

6# تقویت تعادل شخص برای جلوگیری از زمین خوردن بویژه در سالخوردگان.

7# یاد گرفتن چگونگی استفاده از عضو مصنوعی.

8# یاد گرفتن چگونگی استفاده ی درست از ابزار های کمکی از قبیل عصا یا واکر در  بهترین فیزیوتراپی در اصفهان.

بهترین فیزیوتراپی دراصفهان و فواید آن

فیزیوتراپیست ها بر این باورند فیزیوتراپی راهی با مقدار خطر کم و مزایای فراوان میباشد. میتوان با استفاده از فیزیوتراپی بسیاری از بیماری ‌های متعدد را شناشایی نمود و درمان نمود. فیزیوتراپی به همه ی اشخاص در سنین متفاوت یاری مینمایند. فیزیوتراپی که به سبب مباحث پزشکی، بیماری‌ ها یا مجروحیت‌ ها، توانایی مرسوم خود در حرکت کردن را از دست میدهند یاری میرساند. همینطور مسبب میگردد که شخص به سطح قبلی توانایی جسمی خود برگردد. (drgholenj)

در شکل 2 بهترین فیزیوتراپی در اصفهان نیز میتوان به این مسئله اشاره نمود.

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

شکل 2 بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

  • کاستن یا از میان بردن درد: درمان‌ هایی مثل تحریک الکتریکی یا فراصوتی به آرام نمودن درد یاری میرساند. همینطور توان ماهیچه ‌ها و کارکرد مفاصل را برای کاستن درد کمر تقویت مینمایند. اینطور درمان ‌هایی از برگشت دوباره ی درد جلوگیری مینمایند. (دکتر قولنج)
  • جلوگیری از صدمات ورزشی یا بهینه سازی زودتر آنها: فیزیوتراپیست‌ها انجام چگونگی ورزش‌های متعدد را میدانند. همینطور قادرند شخص را در مقابل اقسام ویژه ای از صدمات قرار دهند. به همین خاطر انجام تمرینات و حرکات سازگار با وضعیت شخص را به او سفارش مینمایند.
  • مدریت مسائل در مورد سالخوردگی: با زیاد گشتن سن، احتمال مبتلایی شخص به پوکی استخوان و آرتریت زیاد میگردد. فیزیوتراپی یاری مینماید تا اشخاص در این طبقۀ سنی تحرک بیشتری داشته باشند. همینطور تا مدتی زیاد تر از این عارضه‌ ها حفظ مانند.
  • جلوگیری از بعضی جراحی‌ ها: اگر فیزیوتراپی به نابودی درد یا درمان زخم یاری نماید احتیاجی به جراحی نمیباشد. همینطور اگر که انجام عمل جراحی ضرورت داشته باشد از فیزیوتراپی قبل از عمل نصیب ببرید. همینطور این منوال مسبب میگردد بیمار بعد از عمل جراحی پر شتاب تر بهبود یابد. زیرا بیمار نسبت به قبل از توان بدنی فرا تری برخوردار میگردد.

سخن پایانی درباره فیزیوتراپی

با فهم بهتر اینکه فیزیوتراپی چیست و با شناخت طریقه ها و شگرد های درمانی متعدد آن، میتوانید با دید بهتری گزینش نمایید. این بهتر دیدن موجب این میگردد که آیا به شرکت در گردهمایی های درمانی آن احتیاجی خواهید داشت یا نه. اگر پیش از این در انجمن های درمانی فیزیوتراپی شرکت نکرده باشید و بخواهید برای بار اول از آن استفاده نمایید. آنگاه شما کمی دلهره خواهید داشت. که این کاملا نرمال میباشد. اما بعد از بار اول ملاقات با فیزیوتراپ و آغاز ‌به‌ کار روی مقصودتان برای توانبخشی، احساتتان تماما تغییر مینماید. به یاد داشته باشید که فیزیوتراپیست  در بهترین فیزیوتراپی دراصفهان تا اندازۀ معینی میتواند به شما یاری نماید. بنابراین برآیند بدست آمده از شرکت در انجمنات درمانی فیزیوتراپی، خوبتر خواهد گردید. امیدواریم از مقاله دکتر قولنج برای بهترین فیزیوتراپی در اصفهان لذت برده باشید. (drgholenj)

در این مقاله ما از چه چیز هایی نام برده ایم؟

در این مقاله ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا همه چیز راجع به اقدامات قبل از مراجعه به فیزیوتراپی را برای شما عنوان کنیم.

هدف این مقاله چه بود؟

هدف این مقاله چگونگی بهبود عضلات از کار افتاده در فیزیوتراپی میباشد.

آیا این مطالب برای شما مفید بود؟

بله بسیار سودمند میباشد.

بهترین فیزیوتراپی در اصفهانبهترین فیزیوتراپی دراصفهان

۸ اقدامی که قبل از فیزیوتراپی باید انجام دادdrgholenjاقدامات و فرایند هایی برای مراجعه به فیزیوتراپیبهترین فیزیوتراپی در اصفهانبهترین فیزیوتراپی دراصفهاندکتر قولنجدلایل مراجعه به فیزیوتراپی هافیزیوتراپی چیست؟فیزیوتراپی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *