بهترین فیزیوتراپی در اصفهان | تراکشن| نیروی کشش

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان دکتر قولنج

بهترین فیزیو تراپی در اصفهان drgholenj


بهترین فیزیوتراپی در اصفهان    نیروی کشش

درمورد این راه درمان

برای چه افرادی مناسب می باشد 

انواع

آیا این روش درمان موثر می باشد ؟

عوارض تراكشن

شکل 1 تراکش

شکل 2 نیروی کشش

 

تراكشن چيست؟

تراکشن یا کشش یک راه درمانی است که در آن از نیروی کشش برای جا انداختن عضو استفاده می شود. تراکشن یک تکنیک بدون جراحی می باشد. در بهترین فیزیوتراپی در اصفهان خدمات تراکشن انجام می شود. برخی آسیب دیدگی ها یا فشارهای بیش از اندازه در هنگام فعالیت های روزمره باعث درد در قسمت تحتانی بدن و پاها و دست و گردن می شود. در این موارد میتوان در مجموعه ما  برای انجام تراکشن مراجعه کرد. تراکشن به دو شکل دستی و با دستگاه انجام میگیرد. برای انجام آن با دستگاه یک قلاب از دستگاه به فرد متصل می کنند و دستگاه ده تا 15 دقیقه به صورت متناوب کار میکند. در این زمان بیمار روی تشکی سفت بی حرکت قرار میگیرد.

پوست بعضی از بیماران به چسب تراکشن حساسیت دارد و این موضوع از قبل باید مورد ارزیابی قرار گیرد. با پیشرفت تکنولوژی دستگاه بوسیله کامپیوتر کنترل می شود و این باعث تسلط بیشترمتخصص روی بیمار و بازدهی بهتر درمان می شود.

دکتر قولنج  بهترین فیزیوتراپی در اصفهان می باشد 

Drgholenj

روش  دستی در بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

تراکشن دستی بوسیله متخصص فیزیوتراپ انجام میگیرد. به این صورت که پزشک به کمک دستان خود نیروی تراکشن را به بدن بیمار وارد میکند. در روش دستی بیمار بر روی تخت مربوطه به شکل مناسبی قرار میگیرد و پزشک نیرویی که با کنترل خود اوست بدن را از مچ پا می کشد. برای بی حرکت کردن بیمار روی تخت از یک کمربند با تسمه استفاده می کنند. در زمان آغاز تراکشن نیروی تراکشن باید تقریبا بیست پوند باشد و بین ده تا بیست ثانیه نگه داشته و سپس خیلی آرام رها شود. این عمل ده تا بیست دقیقه باید ادامه داشته باشد. نیروی کشش میتواند تا چهل و حتی پنجاه پوند افزایش داشته باشد.

شما می توانید در  شکل 1 تراکش عکس مربوطه را مشاهده کنید

برای چه افرادی این راه  مناسب است؟

تراکشن برای افرادی که در یک پای آنها درد، ضعف و بی حسی احساس می کنند و این علائم تا بازوی آن ها کشیده می شود مناسب است. گاهی برای افرادی که دچار تنگی کانال نخاعی هستند نیز کاربرد دارد. برای افرادی که درد در ناحیه کمر و گردن دارند هم مناسب می باشد.

در چه مواردی استفاده میشود؟

 • برای کاهش دادن گرفتگی عضلات
 • اصلاح اندام های بد شکل
 • ثابت کردن و جا انداختن شکستگی
 • امتداد شکستگی ها را تصحیح می کند.
 • افزایش فاصله سطوح مفصلی
بهترین فیزیوتراپی در اصفهان دکتر قولنج

شکل 1 بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

انواع

تراکشن اسکلتی

از این کشش برای درمان شکستگی ها استفاده می شود. معمولا شکستی هایی که در مهره های گردن، درشت نی و ران وجود دارند این روش برای آن ها موثر است. در این روش یه پین سیمی یا فلزی به استخوانی که در نزدیک محل شکستگی وجود دارد متصل می کنند و نیروی کشش را به این استخوان وارد می کنند.

مقالات مرتبط در  دکتر قولنج

 

تراکشن پوستی

کشش پوستی در مواردی چون گرفتگی عضلات یا در شکستگی های لنگی برای کاهش درد استفاده می شود. ابزار مورد استفاده در این نوع کشش Skin Traction  نام دارد که شامل یک نوار چسب مخصوص است که به پوست بیمار متصل شده و یک باندکشی که روی این نوار بسته می شود. Skin Traction  یک نخ ارتوپدی دارد که به تخت و سپس وزنه هایی که آویزان است اتصال می یابد. در این حالت نیروی کشش وزنه ها به پوست وارد شده و نکته ای که باید توجه داشت میزان وزنه ها نباید بیشتر از تحمل پوست بیمار باشد. این کشش باعث از بین رفتن گرفتگی عضلات مربوطه و بی جرکت کردن اندام ها می شود.

قبل از به کار بردن این روش پوست بیمار باید مورد بررسی قرار گیرد، چون ممکن است به چسب تراکشن حساسیت داشته و باعث خارش، قرمزی و تاول روی پوست بیمار شود. قبل از انجام تراکشن باید اندام ها کاملا خشک و تمیز باشند. در این روش دو نفر به بیمار کمک میکنند و چون بیمار باید بیحرکت در بستر قرار گیرد از تشک سفت باید استفاده شود.

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان  وdrgholenj    دارای بروزترین روش های تراکشن می باشد.

نیروی کشش دکتر قولنج

شکل 2 نیروی کشش

آیا این روش درمان موثری است؟

در زمان های قبل تراکشن به تنهایی یک راه درمان محسوب می شد. اما با ایجاد تکنولوژی های جدید جراحی در ستون فقرات و شکستگی ها تراکشن تنها یک روش به صورت موقت قبل از عمل جراحی به حساب می آید.

در واقع تراکشن فقط در تسکین درد به صورت موقت در زمان آغاز درد میتواند موثر باشد.

آیا تراکشن ایمن است؟

اگر قبل از انجام تراکشن بیمار به صورت کامل توسط پزشک معاینه و ارزیابی شود، تراکشن ایمن است. در واقع پزشک با انجام این معاینات به طور کامل اطمینان میدهد که درمان مورد نظر برای شرایط بیمار مشکلی ایجاد نمی کند و ایمن است.

دستگاه تراکشن کلیدی دارد که در طول وارد کردن نیروی کشش هر زمانی بیمار احساس درد و مشکلی کرد دستگاه را متوقف کند. و همچنین از ابتدا به بیمار اگاهی های لازم داده می شود که در صورت بروز چنین مشکلاتی پرستاران و کارکنان را مطلع کند.

شما می توانید در شکل 2 نیروی کشش عکس مربوط را مشاهده کنید

عوارض

 • گسيختگي پوست
 • فشار بر روي عصب
 • اختلال در جريان خون
 • يبوست
 • بي اشتهايي
 • احتباس و عفونت ادراري

برای مشاهده مطالب و مقالات بیشتر به بهترین فیزیوتراپی در اصفهان مراجعه کنید.

دکتر قولنج

drgholen

از این مقاله لذت بردید؟

لطفا نظر خود را برای ما کامنت (نظر )بگزارید

در این مقاله چه عناوینی به کار رفته است؟

در این مقاله عناوینی مانند بهترین فیزیوتراپی در اصفهان و یا درمان درد کف پا به کار رفته است که شما میتوانید در این خصوص مطالعاتی داشته باشین.

تراکشن چیست؟

تراکشن یک روش درمانی بدون عمل جراحی است که برای شکستگی ها و ستون فقرات مناسب است.

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *